Kadirli Müftülüğü bünyesinde camilerde ve Kuran Kurslarında yaz kursuna devam eden öğrenciler ilçe müftüsü Ahmet Demirer ile birlikte ilçemiz Kaymakamı Tamer Orhan’a nezaket ziyaretinde bulundular.
                İlçe Müftüsü Ahmet Demirer, 3 dönem halinde gerçekleştirilen Yaz Kur’an Kursları bünyesinde ilçemiz genelinde  5 bin öğrencinin eğitim aldığını belirterek 3. Dönemin kayıtlarının başladığı bu günlerde tüm kursları temsil eden öğrencilerimizle birlikte kurslarımıza büyük desteğini gördüğümüz sayın Kaymakamımız Tamer Orhan beye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Kendisine teşekkür ediyoruz dedi.
                Samimi ortamda geçen, ziyarette, öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Tamer Orhan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizim en büyük şansımız genç nüfusumuz. Türkiye'nin üçte biri öğrenci ve eğitime çok hazır bir kitle.  Bulunduğumuz coğrafyada  büyük tehdit içindeyiz. Buna karşı dini ve milli duyguları kuvvetli, bayrağa vatana olan sevgiye duyarlı gençler olmalı. Bundan dolayı ilçemizde yaz Kur’an kurslarımıza gösterilen ilgi beni ziyadesiyle memnun ediyor. Özverili çalışmalarından dolayı ilçe Müftümüz ve personeline teşekkür ediyorum ” diye konuştu.
                Ziyarette Mirac camiinde yaz kurslarına devam eden öğrenciler arasında düzenlenen 40 Hadis Ezberleme yarışmasında 1. Ve 2. Olan Mahmut Esat Sarı ve Muhammet Eren Sarı’ya Kaymakam Tamer Orhan tarafından hediyeleri verildi.
                Ziyarete öğrencilerle birlikte Alacami İmam-Hatibi Metin Topaloğlu, Mirac Camii İmam-Hatibi Recep Çeri, Yeni Camii İmam Hatibi Hayati Kestel ve Aksa Camii İmam-Hatibi Ferhat İnce katıldılar.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri