Değerli Kadirli’liler
7 Mart , Kadirli”nin düşman işgalinden kurtulduğu, Çukurova da hürriyet meşalesinin yandığı günün adıdır.
Bu tarihi günün 97.yıldönümünü ilk günkü ruh ve heyecanla kutluyoruz.
Hepimizin bildiği gibi Misakı Milli ile belirlediğimiz vatan topraklarında işgale uğradık. Dokuz asır hür ve bağımsız yaşadığımız topraklarda işgal ve esaretin acısını yaşadık. Bu aşamada ya bizden önceki milletler gibi tarih sahnesinden silinecek; ya da İstiklal mücadelesini vererek yeniden hür ve bağımsız yaşayacaktık. İşte büyük önder Atatürk'ün: "Ya istiklal Ya ölüm "parolası bu gerçeğin ifadesidir.
Kurtuluş bayramlarımızı kutlamak sadece dünümüzü hatırlamak değildir. Geleceğe sağlam temeller atabilmek adına hazırlık yapmamızı sağlayan ve geleceğimizi şekillendiren en önemli faktördür. Kurtuluş bayramlarımıza bu gözle bakar ve değerlendirirsek bu günler daha da anlamlı hale gelecektir.
Bugün böyle bir bayramın haklı gurur ve sevincini yaşarken bir yandan da aynı durumlara tekrar düşebileceğimizi hatırımızdan çıkarmayacağız. Sadece düşman işgalinden kurtulmanın yeterli olmadığını, sosyal, ekonomik ve kültürel yönden de gelişmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Bunları başarmanın da Kurtuluş mücadelesini kazanmak kadar önemli olduğuna inanıyorum.
İşte bütün bunlardan dolayı 7 Mart günü, ecdadın aziz hatıralarına sahip çıkma günüdür. Tarihimizin en şerefli sayfalarından birini yazan milletimizin şehit düşen askerlerimizin halkımızın, ve gazilerimizin kanıyla canıyla dalgalandırdığı şanlı bayrağımıza dün olduğu gibi bugünde, yarında sahip çıkma günüdür. Hakkı ödenmez vatan evlatlarının bundan tam 97 yıl önce verdiği bu kurtuluş mücadelesi sonucu bugün sahip olduğumuz bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ilelebet devamı için hep birlikte var gücümüzle çalışarak, bayrağı bizden sonraki nesillere halel getirmeden devredeceğimize olan inancım tamdır .
Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Milli dayanışma ve bütünleşmeyi en güzel şekilde ortaya koyduğumuz, tek hedefte birleşerek Ulusal onurumuzu koruma sevincini yaşadığımız, 7 Mart Kadirli’nin düşman işgalinden Kurtuluş Gününüzü kutluyor, bu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi, Gazi M. Kemal  Atatürk ve silah arkadaşlarını, ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla rahmetle anıyor, tüm Kadirlilere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
                                                                                                                             Tamer ORHAN
                                                                                                                         Kadirli Kaymakamı