19 Eylül Gaziler Günü İlçemizde de düzenlenen törenle kutlandı.
        Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na Kaymakam Tamer Orhan, Garnizon Komutanı Pers.Ast.Tahir Samet Çelikdemir ve Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN'ın çelenk koymasının ardından tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
        İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Çavuş Hülya Dur, yaptığı konuşmada, tarihte Türk milletini birbirine bağlayan değerlerin başında toprak, vatan ve bayrak için verilen kahramanlıkların geldiğini ifade etti.
        Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli Şubesi Başkanı Gazi Tayfun Çiftçi de gaziler olarak her zaman devletin ve milletin yanında olduklarını söyledi.
        Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol'un da konuşma yaptığı etkinlikte, öğrenciler şiir okudu.
        Daha sonra törene katılanlar Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli Şubesi'ni ziyaret etti.
        Törene, Kaymakam Tamer Orhan, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, ilçede bulunan kamu kurumlarının müdürleri ile gazi ve şehit aileleri katıldı.
 
 
İSAY2 Galeri