15 Temmuz şehitlerini anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü ilçemizde Kaymakamlığımız öncülüğünde bir dizi etkinlikle kutlandı.
                15 Temmuz cumartesi günü İlçemiz şehitliğinde Kur’an-Kerim okunarak başlanılan Demokrasi Yürüyüşü Andırın Caddesi, Çoşkunlar Caddesi, Atatürk Caddesi, Göğce Müftü sokak ve Mehmet Can Caddesi üzerinden devam ederek öğretmenevi önündeki Demokrasi meydanında son buldu.
                Kaymakamımız Sayın Tamer Orhan, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Kurum amirleri, İzciler ve STK’ların eşlik ettiği yürüyüşe Binlerce Kadirli’li vatandaşımızda katılarak iştirak etti.
                Öğretmenevi önündeki Demokrasi Meydanında yapılan proğram Kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.
                Okunan Kur’an-ı Kerim ve mealinden sonra kürsüye gelen Kaymakamımız sayın Tamer Orhan “15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız, daha da önemlisi bundan sonrasında bu ve benzeri girişimlere asla izin vermeyeceğiz” dedi.
                Kaymakam Tamer Orhan konuşmasında “FETÖ ile mücadelemiz her alanda ve sonuna kadar ısrarla sürecektir. Bunu yapmak tüm devlet birimlerinin yetkililerinin boynunun borcudur. Zaten, eğer biz devlet olarak bu mücadeleyi vermezsek, 15 Temmuz akşamı kendini silahların, tankların önüne atarak canı pahasına bu devleti koruyan şehitlerimizin ruhu da, o gece yaralanan kahraman gazilerimiz de o gece ve sonrasında demokrasinize sahip çıkan, sokakları mekan edinen milletimiz de ve en önemlisi bizlere bu cennet vatanı bahşeden Yüce Allah, bu nimeti korumadık diye bizlerden hesap sorar.” Dedi
   Osmaniye Milletvekili sayın Mücahit Durmuşoğlu’nun canlı telefon bağlantısı, Kadirli belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Akparti Kadirli İlçe Başkanı Mustafa Büyükbozduğan ve İlçe Müftü Vekili Ahmet Demirer’in konuşmaları ve öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam eden proğramda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları da canlı olarak meydandakilere dinletildi.
   Proğramda Sayın Kaymakamımız Tamer Orhan, canlı Radyo bağlantısıyla meydanın nabzını tüm çukurovaya taşıdı.
   15 Temmuz günü başlayan Demokrasi Nöbeti 16 Temmuz akşamı saat 24.oo'e kadar Kalabalık bir katılımla devam etti.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri