Kadirli Kaymakamlığı köy yollarının daha ulaşılır olması için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe Kaymakamı Tamer Orhan’ın talimatıyla tamamlanmamış köy yolu bırakmamaya odaklanmış ekipler çalışmalarını özveriyle sürdürüyorlar.
Kadirli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından  KÖYDES kapsamında ilçemizin 15 köyünün 1. Kat asfalt çalışmalarına başlandı.
Değirmendere köyü Kale mahallesinin asfalt çalışmalarıyla işe başlayan ekipler toplamda 26 km, 148.000 m2 asfalt çalışması yapılacak
Yollarda incelemelerde bulunan Kaymakam Tamer ORHAN yaptığı açıklamada, yolu medeniyet olarak gördüklerini ve tüm köy yollarının düzenleneceğini belirterek,” 2017 Yılı KÖYDES Projesi kapsamında İlçemizin Köylerine ulaşımında standartları arttıracak olan  yol çalışmaların titizlikle yapıldığını yerinde gördük.2017 yılı yatırım programı kapsamında devam eden asfalt çalışmalarının yüksek kalite standartlarında yol yapım çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layıktır. Buradaki amaç kırsalda yol ağının daha modern hale getirilerek yol konforunu artırmaktır. KÖYDES projesi ile birçok köyün sorunları çözüme kavuşturulmuştur. Bu doğrultuda köy yollarının standartları yükseltilerek ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşımları daha rahat hale getirilmektedir” dedi.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri